20 kwietnia 2024

ŚWIĘTAJNIADA 2022

             Pomimo niesprzyjającej pogody, wesoło i przyjemnie spędzili czas mieszkańcy gminy Świętajno i ich goście, którzy 2 lipca 2022 r. przybyli na doroczny festyn p.n. „Świętajniada”. 

             To cykliczna impreza plenerowa promująca gminę i integrująca mieszkańców. Gminny Ośrodek Kultury w Świętajnie jako organizator zadbał, by na tegorocznej  Świętajniadzie nie zabrakło atrakcji i każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie. Impreza składała się z dwóch bloków programowych: 1) animacji i zabaw dla dzieci, 2) bloku muzyki rozrywkowej dla dorosłych.

            Najmłodsi uczestnicy festynu bawili się na pneumatycznych zjeżdżalniach oraz korzystali z kreatywnych zabaw z animatorami. Dorośli oglądali występy zespołów muzycznych i bawili się przy popularnych standardach muzyki rozrywkowej. Na scenie wystąpili: Świętowiacy i Familia ze Świętajna oraz Wesper z Gołdapi. Jako gwiazda wieczoru wystąpił zespół Focus z recitalem „Pięknego i Boskiego Zbigniewa Perkowskiego”.  Imprezę zakończyła zabawa taneczna pod gwiazdami z zespołem Szafir.

             W trakcie trwania festynu można było odwiedzić punkty gastronomiczne z regionalnymi daniami, ogródek piwny oraz stoiska z zabawkami dla dzieci, balonami i  watą cukrową.

             Świętajniada co roku cieszy się dużą popularnością a tegoroczna, mimo deszczowej aury,  zgromadziła około 400 uczestników.