22 czerwca 2024

W styczniu 2019 r. w  budynku galerii „Brama Mazur” w Ełku można było obejrzeć wyjątkową kolekcję replik robotów znanych z popularnych produkcji filmowych. 

Takiej atrakcji w Ełku jeszcze nie było. Dlatego też Gminny Ośrodek Kultury w Świętajnie wykorzystał okazję, by pokazać dzieciom i młodzieży przychodzącym do GOK „Wystawę Robotów Filmowych” – słynnych mechanicznych bohaterów największych przebojów filmowych. Są to postacie z kultowych filmów, które znają doskonale zarówno starsi, jak i młodsi.

24 stycznia 2019 r. zorganizowana została wycieczka do Ełku. Grupa dzieci i młodzieży w wieku 7-17 lat miała okazję zobaczyć aż trzy niesamowite Transformersy, a także roboty z sagi Gwiezdnych Wojen, takie jak: R2D2, C3PO, Battle Machine czy Battle Droid. Wśród eksponatów znalazły się także: Terminator T600, ED 209 z filmu „Robocop”, ABC Warrior z filmu „Sędzia Dreed”, Mega Robot (Megatron) a także Mątwa z filmu „Matrix””. Roboty zostały wykonane z metalu oraz części samochodowych i mały wymiary do 3 m wysokości. Dzięki dbałości o wszelkie detale, wyglądały jakby były prawdziwe. Z każdym z nich była możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w formie super-selfie!