27 maja 2024

Pasje p. Bożeny Siemion i p. Michała Dzikowskiego – wernisaż wystawy

OLYMPUS DIGITAL CAMERA9 lutego 2013 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie odbył się  wernisaż wystawy prac Bożeny Siemion i Michała Dzikowskiego. Wystawa zgromadziła wiele osób z terenu naszej gminy i nie tylko. Piękną oprawę wernisażu stworzył zespół "Świętowiacy", którego członkowie wykonali kilka utworów muzycznych w ciekawej aranżacji. Wieczór przebiegł w bardzo miłej, przyjacielskiej atmosferze.

Pani Bożena Siemion od dzieciństwa mieszka w Gminie Świętajno. Z zawodu jest pielęgniarką. Ulubioną tematyką prac p. Bożeny są kolorowe, styropianowe kurki i kogutki zdobione naturalnymi piórami oraz dekoracja jaj różną techniką.

Pan Michał Dzikowski od 2,5 lat mieszka w Świętajnie, ale z krwi i kości jest Łodzianinem. Właściwie już od kołyski wykazywał zdolności artystyczne. pierwsze jego rzeźby powstawały już w przedszkolu, a rysunki o różnorodnej tematyce w szkole podstawowej. Dopiero później przyszedł czas na malarstwo (choć z wykształcenia jest uprawnionym budowlańcem). Obecnie będąc na emeryturze może spokojnie poświęcić się swoim pasjom.