27 maja 2024

OLYMPUS DIGITAL CAMERATegoroczne ferie zimowe w GOK Świętajno upłynęły w miłej i rodzinnej atmosferze. Zajęcia odbywały się codziennie głównie w godzinach 12.00 – 16.00. Z szerokiej oferty, jaka została przygotowana, każdy mógł wybrać coś dla siebie. Były to zajęcia łączące przyjemne z pożytecznym. W bibliotece odbywały się pokazy filmów geograficznych, zajęcia rozwijające umysł oraz liczne rebusy, krzyżówki i zagadki literackie.

 

Podczas warsztatów plastycznych i kulinarnych dzieci z dużym zaangażowaniem oddawały się twórczym zajęciom. Poznawały i utrwalały także zasady właściwego zachowania się przy stole.

 

Słoneczny, zimowy dzień to niebywała okazja do wyjścia w teren. Chociaż w małym gronie, ale za to na wesoło odbył się fotograficzny plener "Zimowych pejzaży". Każdy uczestnik zatrzymał w kadrze najpiękniejsze ujęcia, które złożyły się później na stworzenie fotograficznej mini galerii.

 

Innymi formami spędzenia czasu wolnego były warsztaty tańca nowoczesnego, nauka gry na gitarze oraz podstawy gry w szachy pod okiem instruktorów.

 

Niektóre z dziewcząt odważyły się dać popis swoich zdolności wokalnych. Wzięły udział w konkursie Mini play back show. Ich występ oceniały koleżanki, które przyznawały punkty za wrażenia artystyczne.

 

Codziennie wieczorem, w godzinach pracy GOK, młodzież szkolna chętnie korzystała także z możliwości gry w tenisa stołowego, bilard oraz ze stanowisk komputerowych z dostępem do internetu. Chłopcy brali również udział w turnieju gier planszowych.

 

Podsumowaniem ferii zimowych w GOK Świętajno był wyjazd na pływalnię do Olecka. Dzieci i młodzież uczestnicząca w zajęciach relaksowała się korzystając z basenów pływalni "Nad Legą". Jest to jedna z form aktywnego spędzania czasu wolnego i połączenie przyjemnego z pożytecznym.