23 lipca 2024

Mieszkańcy gminy Świętajno bawili się na Świętajniadzie 2021

W sobotę 3 lipca 2021 r. po raz kolejny odbyła się Świętajniada – cykliczna impreza integrująca mieszkańców gminy Świętajno. Tegoroczna Świętajniada zgromadziła bardzo liczną publiczność, która bawiła się do późnych godzin nocnych.
Imprezę rozpoczęły animacje dla dzieci i młodzieży. Były gry i zabawy oraz konkurencje sprawnościowe nagradzane słodkim upominkiem.
Na najmłodszych czekał plac zabaw z dmuchanymi zjeżdżalniami i zamkami.  Następnie odbyły się koncerty lokalnych zespołów Familia i Świętowiacy oraz gościnnie występującego zespołu Oleckie Echo.
Punktem kulminacyjnym wieczoru, na który z niecierpliwością czekała zgromadzona publiczność, był koncert zespołu Jorrgus. Występ tego artysty przyciągnął licznych fanów z okolicznych i dalszych miejscowości naszego regionu. Do tańca pod gwiazdami zapraszał DJ Tomsky.
Atrakcji nie zabrakło zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Można było odwiedzić stoiska kulinarne, z rękodziełem, zabawkami dla dzieci, watą cukrową, popcornem oraz ogródek piwny. Każdy kto przybył na Świętajniadę, mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie.
Do zobaczenia za rok.