Wernisaż wystawy prac Ireny Dominików

OLYMPUS DIGITAL CAMERA12 października 2013 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie odbył się kolejny wernisaż wystawy. Tym razem zwiedzający mogli podziwiać prace malarskie pani Ireny Dominików z Olecka. Pani Irena z zawodu jest nauczycielem szkoły podstawowej. Od dzieciństwa przejawiała zdolności i zainteresowania artystyczne. Jednak dopiero w ostatnich latach znalazła czas na rozwój swoich pasji. Na wystawie w Świętajnie znalazły się  obrazy malowane techniką olejną (chociaż twórczość pani Dominików jest różnorodna)  powstałe na przestrzeni ostatnich ośmiu lat. Prezentowane dzieła to głównie pejzaże oraz żywa i martwa natura. Uczestnicy wystawy mogli osobiście porozmawiać z artystką, dowiadując się wielu ciekawostek. Wernisaż uświetnił występ zespołu ludowego „Świętowiacy” działającego przy miejscowym ośrodku kultury.  Wieczór przebiegł w bardzo miłej i przyjacielskiej atmosferze.