20 kwietnia 2024

Za nami Wakacyjny Turniej Siatkówki Plażowej w Świętajnie, który odbył się w sobotę 4 sierpnia 2018 r. o godz. 10 00. Organizatorem turnieju był Gminny Ośrodek Kultury w Świętajnie.

Gminna plaża w Świętajnie jest miejscem, na którym co roku odbywają się rozgrywki w piłkę siatkową. Głównym celem zawodów jest popularyzowanie piłki siatkowej wśród mieszkańców i turystów oraz promocja walorów naturalnych Gminy Świętajno. Do tegorocznego turnieju zgłosiło się 6 drużyn dwuosobowych, natomiast do rozgrywek przystąpiły 4 drużyny, w tym jedna drużyna dziewcząt. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym do 15 punktów w secie. Sędzią turnieju był pan Mariusz Luberecki, nauczyciel wychowania fizycznego ze szkoły w Sokółkach, który gościnnie sędziował zmagania zawodników. Mecze sportowe trwały do godziny 14:00, a towarzyszyły im dobre nastroje zawodników i kibiców.

Najlepszą drużyną turnieju okazała się para Stemplewski Kacper/ Luberecki Jakub z Sokółek, która pokonała drużynę dziewcząt z Olecka oraz parę ze Świętajna. Wszyscy zawodnicy startujący w turnieju otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy i słodycze. Dla trzech najlepszych par turnieju wręczono także puchary.