25 kwietnia 2024

W sobotę 2 czerwca 2018 r. na gminnym stadionie w Świętajnie odbyła się impreza plenerowa pod nazwą “Rodzinny Dzień Dziecka w Świętajnie”. Przedsięwzięcie  o charakterze festynu rodzinnego zorganizowało w formie integracji 8 sołectw (Chełchy, Połom, Wronki, Cichy, Gryzy, Świętajno, Dunajek, Dybowo) oraz 2 instytucje (Gminny Ośrodek Kultury w Świętajnie i Szkoła Podstawowa im.  I. Krasickiego w Świętajnie). W programie imprezy znalazły się:

– prelekcja policji powiatowej na temat szkodliwości palenia tytoniu, zażywania narkotyków i dopalaczy, spożywania alkoholu,

– rodzinne gry i zabawy z nagrodami,

– rozgrywki sportowe dzieci i młodzieży z nagrodami,

– pokaz sprzętu wojskowego 15 Giżyckiej Brygady  Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego oraz ochotniczej straży pożarnej,

– warsztaty z zaczarowanego ogrodu i edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży,

– stoiska animacyjne: plastyczne, skręcania balonów, baniek mydlanych, zabaw z chustą klanzy,

– program artystyczny w wykonaniu młodzieży z Gminnego Ośrodka Kultury w Świętajnie,

– plac zabaw z dmuchanymi zjeżdżalniami,

– catering dla uczestników festynu.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 12.00 i zgromadziła ponad 300 osób chętnych   do wspólnej zabawy. Uczestnicy przychodzili całymi rodzinami, by wziąć udział w sportowym współzawodnictwie i rodzinnych zabawach. Festyn okazał się wyśmienitym sposobem na spędzanie wolnego czasu w gronie rodzinnym.