20 kwietnia 2024

“Miłość niejedno ma imię” – koncert muzyczny z okazji Walentynek

Plakat Walentynki 2018Coraz modniejsze w naszym kraju stają się obchody Dnia Zakochanych. Szczególnie młodzież lubi obchodzić w tym dniu święto swojej sympatii. W tym roku Gminny Ośrodek Kultury w Świętajnie ponownie zorganizował dla młodzieży i nie tylko, sympatyczny wieczór z muzyką w tle.

14 lutego 2018 r. odbył się koncert muzyczny, w którym wykonawcami była młodzież uczęszczająca na zajęcia muzyczne w naszym ośrodku. Na scenie wystąpił rockowy zespół muzyczny Nevermind w składzie: Angelika Dietrich (wokal), Katarzyna Krajewska (gitara elektryczna) i Oliwia Wiszniewska (gitara elektryczna basowa), zespół Czaderki w składzie: Amelia Sertel (gitara akustyczna), Julia Dębowska (wokal) i Gabriela Klewicka (wokal) oraz zespół gitarowy w składzie: rodzeństwo Salwa (Alan i Angelika), Paweł Zubowicz oraz Patryk Szczepanik (wokal). Młodzi wykonawcy zaprezentowali najbardziej znane szlagiery polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. Przyjaciele i koledzy wykonawców witali swoich artystów gromkimi brawami, dziękując im potem za występ. Na uczestników wieczoru muzycznego czekały kruche ciasteczka z sentencjami miłosnymi w środku. Wszyscy radośnie zaśmiewali się, gdy w losowo otrzymanym ciasteczku można było znaleźć powiedzenia słynnych ludzi, np.

Jeśli chcesz być kochanym, bądź wart miłości” (Owidiusz)

Aby znaleźć miłość nie pukaj do każdych drzwi. Gdy przyjdzie Twoja godzina, sama wejdzie do Twego domu, w Twoje życie, do Twojego serca” (Bob Dylan)

Szczęście w życiu nie polega na tym, żeby być kochanym. Największym szczęściem jest kochać” (Sigrid Undset)