27 maja 2024

Od października 2020r. Gminna Biblioteka w Świętajnie bierze udział w ogólnopolskiej kampanii pn.”Mała książka – wielki człowiek”.

Akcja ma zachęcić dzieci w wieku przedszkolnym /3-6 lat/ oraz ich rodziców do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania.

Każde dziecko w podanym wyżej wieku, które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, a także Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania oraz nagrodą niespodzianką ufundowaną przez bibliotekę.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.
Dzięki akcji dziecko pozna bibliotekę i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.