23 lipca 2024

Dnia 22 sierpnia 2021r. w Świętajnie we współpracy ośrodka kultury, koła gospodyń i szkoły podstawowej  został zorganizowany Festyn Rodzinny w ramach Narodowego Programu Szczepień. Festyn miał na celu wsparcie lokalnej społeczności w zakresie dostępności do zaszczepienia się przeciwko COVID-19.  W szkole przygotowano lokal dla personelu medycznego i osób szczepiących się. Osobom zaszczepionym w trakcie festynu zostały wręczone upominki przygotowane przez KGW w Świętajnie.
Atrakcje, jakie zapewniono dla uczestników wydarzenia to : pokazy rękodzieła ludowego oraz ekspozycja warzywnych dań w wykonaniu członków Klubu Seniora w Świętajnie, strefa gastronomiczna przygotowana przez szkolne kucharki, pokazy wozów strażackich, fotobudka oraz strefa animacji dla dzieci z dmuchaną zjeżdżalnią.  Ważnym punktem imprezy był mecz piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Świętajno. Do rozgrywek sportowych zgłosiło się 9 drużyn. Nagrody i dyplomy zwycięskim drużynom wręczał Wójt Gminy Świętajno pan Janusz Zakrzewski. Całemu wydarzeniu towarzyszyła oprawa muzyczna.
Organizatorzy Festynu Rodzinnego serdecznie dziękują wszystkim osobom, które aktywnie włączyły się w organizację i jego obsługę.
Festyn Rodzinny #SZCZEPIMYSIĘ zakończył się wynikiem 65 zaszczepionych osób.