Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Świętajnie

IMG_3735Sobota 1 czerwca 2013 r. okazała się wyjątkowo atrakcyjna dla rodzin lubiących sport i rekreację na świeżym powietrzu.  Na placu przy Szkole Podstawowej im I. Krasickiego w Świętajnie odbył się sportowy festyn rodzinny.  Impreza została zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Świętajnie we współpracy z radą pedagogiczną szkoły podstawowej.

O godzinie 12.00 rozpoczęły się uczniowskie występy artystyczne. Między innymi odbyła się Gala Piosenki Dziecięcej, występy przedszkolaków i rodzinne karaoke.  Potem rodzice wraz z dziećmi  brali udział w konkurencjach sportowych: w zręcznościowym torze przeszkód, biegu, wyścigu zespołów sztafetowych i rowerowym torze przeszkód. Rozgrywano również zabawowe konkurencje dla najmłodszych oraz skoki przez skakankę. Odbył się także konkurs plastyczny. Dla najlepszych zawodników i rodzinnych zespołów czekały dyplomy, medale, pamiątkowe puchary i statuetki. Szkolna stołówka przygotowała dorosłym poczęstunek przy kawie, a dla wszystkich chętnych różnorodne dania w atrakcyjnej cenie.

Na zakończenie uczestnicy festynu oglądali występ artystyczny „Wilk i zając” w wykonaniu aktorów z krakowskiego teatru ART – RE.