27 maja 2024

Cyrkowe show na zakończenie ferii zimowych

Od 23.01.2017 r. do 04.02.2017 r. trwały ferie zimowe. W tym czasie dzieci i młodzież mogła uczestniczyć w różnorodnych formach zagospodarowania czasu wolnego,  przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Świętajnie.

We wtorki odbywały się  spotkania z różnymi rodzajami gier planszowych i stolikowych – warcaby, chińczyk, szachy, bierki, domino, puzzle, janga.  Chętne osoby  uczestniczyły w nich indywidualnie lub w małych grupach. W środy dla zainteresowanych odbywały się zajęcia muzyczne – nauka gry na gitarze, keyboardzie lub nauka śpiewu. W czwartki były spotkania z rebusami  i krzyżówkami literackimi. Jednak z tej formy korzystały tylko nieliczne osoby. W piątki organizowane były wyjazdy na narty do miejscowości Okrągłe k/Wydmin oraz na basen do Ełku.  W dwóch wycieczkach uczestniczyło łącznie 62 dzieci i młodzieży z miejscowości: Chełchy, Dunajek, Giże, Jelonek, Krzywe, Mazury, Pietrasze, Połom, Rosochackie, Sulejki, Świętajno, Wronki. W soboty miały miejsce zajęcia edukacyjne typu artystycznego (zajęcia plastyczne i nauka tańca nowoczesnego). Najwięcej osób skorzystało z wycieczek, by aktywnie spędzić czas wolny. W dwóch wyjazdach wzięło udział łącznie 79 osób (dzieci, młodzież i rodzice).

Na zakończenie ferii w sali gimnastycznej odbył się dla najmłodszych pokaz cyrkowy. W programie pokazu była żonglerka hula hop, iluzja i magia, pokaz króliczków oraz fakir.