23 lipca 2024

„Białe wakacje” 2014 w GOK Świętajno

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW czasie tegorocznych ferii zimowych na nudę narzekać nie mogli uczestnicy zajęć organizowanych przez  Gminny Ośrodek Kultury w Świętajnie. Dzięki dofinansowaniu  przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w różnorodnych formach zajęć uczestniczyło ponad 70 dzieci i młodzieży (z miejscowości: Świętajno, Kukówko, Dunajek, Pietrasze, Sulejki, Dudki).

Wszystkie zajęcia były bezpłatne. Codziennie dzieci i młodzież mieli do dyspozycji różnorodne gry planszowe, bilard i tenis stołowy.  W bibliotece odbywały się zajęcia z książką, quizy i zagadki literackie oraz zajęcia z edukacji profilaktycznej. Niektórzy uczestniczyli w zajęciach tanecznych, gry na gitarze i akordeonie. Inni zajmowali się wypiekiem kruchych ciasteczek, drożdżowych bułeczek  i faworków. Dzieci uwielbiały zajęcia plastyczne, na których zajmowały się wyklejankami, płaskorzeźbą i papieroplastyką. Wykonywały także „cudeńka” z filcu i cekinów.  Aktywną formą spędzania czasu wolnego była całodniowa wycieczka do Suwałk na pływalnie do aquaparku i kina. W wycieczce uczestniczyło 59 uczniów z terenu gminy Świętajno.  W programie ferii znalazły się również turnieje gier planszowych (warcaby i chińczyk) oraz turniej krzyżówek. Odbywały się także gry sprawnościowe i zabawy grupowe. Wszyscy uczestnicy zajęć w nagrodę otrzymywali drobne upominki i gadżety.

Na zakończenie ferii odbyło się  ognisko z pieczeniem kiełbasek i ciepłą herbatą. Tegoroczne „białe wakacje” w GOK Świętajno upłynęły w  rodzinnej, miłej  atmosferze.