Aktywnie i wesoło podczas Ferii Zimowych 2015

Tegoroczne ferie zimowe w gminie Świętajno przebiegały pod znakiem sportu i aktywności ruchowej. Codziennie na sali gimnastycznej odbywały się gry i zabawy ruchowe dla dzieci i młodzieży. Rozgrywano także mecze piłki nożnej i piłki siatkowej. Natomiast w Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie można było zapisać się na warsztaty fotograficzne i zajęcia przyrodniczo – plastyczne.  Uczestnicy warsztatów fotograficznych odbyli dwie wycieczki do Olecka, do zakładu fotograficznego, by bliżej zapoznać się ze sztuką profesjonalnej fotografii. Młodzież poznała obsługę aparatu cyfrowego i program służący do cyfrowej obróbki zdjęć. Miłośnicy sztuk plastycznych uczestniczyli w zajęciach przyrodniczo-plastycznych. Wykorzystując materiał przyrodniczy (piasek, patyczki, piórka, szyszki, suszone kwiaty) można było tworzyć różne „cuda”. Oprócz tego w domu kultury odbywały się spotkania Młodzieżowego Klubu Dyskusyjnego. Po obejrzeniu wybranego filmu młodzież dyskutowała na ważne tematy związane z profilaktyką zagrożeń oraz zjawiskiem globalizacji.                        Dla aktywnych uczestników zajęć GOK zorganizował wycieczkę do aquaparku w Suwałkach. Korzystając z atrakcji wodnych: zjeżdżalni, jacuzzi i sauny, młodzież oraz dzieci spędziły aktywnie cały dzień. Ponadto w ramach ferii zimowych odbyło się nocne spotkanie w GOK-u. Grupa dziewcząt postanowiła spędzić noc poza domem i pod opieką instruktora bawiła się, rozwiązując liczne zagadki i quizy, grała w gry planszowe i zapomniane zabawy ruchowe, czytała i inscenizowała fragmenty bajek. Na zakończenie ferii odbyło się  ognisko z pieczeniem kiełbasek i ciepłą herbatą. Wszystkie te atrakcje były możliwe dzięki dofinansowaniu zajęć przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dziękujemy.