Akcja Głośnego Czytania – Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Czerwiec 2012 r.

Co roku w miesiącu czerwcu obchodzony jest w całym kraju Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Gminna Biblioteka Publiczna w Świętajnie także włączyła się do akcji promującej czytelnictwo i książkę wśród dzieci.

W dniach 5 i 6 czerwca pani kierownik biblioteki publicznej odwiedziła dzieci z oddziałów przedszkolnych w Świętajnie. Na początek głośno przeczytała wybraną bajkę, a później prowadziła zajęcia z literatury w formie zabaw i zagadek. Był więc zaczarowany kuferek z zagadkami, zabawy ruchowe przy muzyce i ciekawa zgaduj – zgadula. Dzieci z dużym zaangażowaniem i radością podchodziły do wykonywanych zadań.  Na zakończenie spotkania z książką mali słuchacze otrzymali słodkie niespodzianki.

Nieco starsze dzieci i młodzież gimnazjalna przychodziły do lokalu biblioteki, by wspólnie oraz głośno czytać „Przygody Mikołajka” i inną lekturę.

Wszyscy obiecali, że za rok pojawią się także, aby kontynuować Akcję Głośnego Czytania.