27 maja 2024

W sobotę, 23 czerwca na gminnym stadionie w Świętajnie odbyła się cykliczna impreza plenerowa pod nazwą Świętajniada. Impreza o charakterze festynu promująca gminę Świętajno oraz popularyzująca grupy muzyczne i taneczne funkcjonujące przy Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie.

Impreza składała się z dwóch części. W pierwszej części odbył się Turniej Sołectw Gminy Świętajno, na którym 5-osobowe drużyny ścigały się w różnorodnych konkurencjach sprawnościowych: kręglach, strzelaniu z łuku, biegu z jajkiem, rzucie gumiakiem na odległość, biegu sztafetowym z wałkiem kuchennym, przelewaniu wody, wyścigu sołtysów. Podczas zmagań sportowych wszyscy świetnie bawili się – i uczestnicy turnieju i osoby dopingujące zawodników. Następnie na scenie swoje umiejętności wokalno-instrumentalne i taneczne zaprezentowała młodzież uczęszczająca na zajęcia artystyczne do GOK. Pierwszą część imprezy zakończyło podsumowanie Turnieju Sołectw oraz wręczenie pucharów, dyplomów i nagród startującym drużynom.

I miejsce w Turnieju Sołectw Gminy Świętajno zajęło Sołectwo Chełchy,

II miejsce w Turnieju Sołectw Gminy Świętajno zajęło Sołectwo Świętajno,

III miejsce w Turnieju Sołectw Gminy Świętajno zajęło Sołectwo Połom.

Druga część imprezy poświęcona została występom profesjonalnych zespołów i wykonawców, którzy zapewnili bardzo dobrą zabawę do późnych godzin wieczornych. Dorośli uczestnicy imprezy bawili się przy muzyce zespołu Pasjon, Fantastic Boys i Densi. Zaś najmłodsi uczestnicy imprezy mogli liczyć na gry i zabawy z animatorami. Nie mogło oczywiście zabraknąć rozmaitych konkursów z nagrodami oraz placu zabaw z dmuchanymi zjeżdżalniami.