29 marca 2024

Mikołajkowe spotkanie z podróżnikiem w GOK Świętajno – Pan Andrzej Malinowski opowiadał o swoich podróżach

8.12.2012 r.

Pierwsze spotkanie z p. Andrzejem Malinowskim odbyło się w sobotę 8 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie. Na spotkanie ze znanym podróżnikiem z naszego regionu przybyło około 50 osób. Pan Andrzej "zabrał" uczestników spotkania na wycieczkę do miejsc leżących we wszystkich strefach klimatycznych. Na początku znany podróżnik przedstawił swoje wrażenia z pobytu na równiku, potem "wędrowaliśmy" kolejno po dalszych strefach. Opowieści podróżnika udokumentowane były ciekawymi zdjęciami, zrobionymi podczas wypraw.  Uczestnicy spotkania mogli też obejrzeć wystawę z wyjątkowymi pamiątkami i eksponatami przywiezionymi z różnych podróży. To była bardzo ciekawa lekcja geografii, odbyta z okazji Mikołajek, która zafascynowała wszystkich (i młodszych i starszych uczestników).