23 kwietnia 2024

25 czerwca  odbyła się coroczna  plenerowa impreza organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury oraz współorganizatorów. Podczas imprezy  każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Począwszy od małych dzieci, które mogły  skorzystać dowoli z trampoliny, zamku, armatek wodnych itp. Dorośli z zainteresowaniem słuchali występu Orkiestry Dętej z Olecka.Natomiast młodzież mogła obejrzeć pokaz grupy tanecznej You Know z Regionalnego Ośrodka Kultury " Mazury Garbate". Ogromną atrakcją był pokaz "dużej iluzji". W konkursie "WIANEK ROKU" pierwsze miejsce zajęła KingaG.Podczas Świętajniady odbyły sie również mecze piłki siatkowej ( I miejsce – drużyna ze Świętajna)oraz piłki nożnej( I miejsce drużyna z Mazur).Na zakończenie odbyła się zabawa ludowa, puszczanie wianków  oraz  pokaz sztucznych ogni.